Biuletyn Informacji Publicznej  Placówek Oświatowych Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą  www.dobrzyn.pl
Nadzór Szkolnictwa
Jednostki organizacyjne
ZOS
Przedszkole
SP w Dyblinie
SP w Chalinie
SP w Dobrzyniu
SP w Krojczynie
Gim. w Krojczynie
° Dyrektor
° Statut szkoły
° Regulaminy
- Biblioteka
- Dowożenie Uczniów
- Korzystanie ze stołówki
- Przyznawanie Nagród Dyrektora
- Przyznawanie stypendiów za naukę i osiągnięcia sportowe
- Rada Pedagogiczna
- Samorząd Uczniowski
- Wynagrodzenie pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionymi
- Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
° Zadania i Obowiązki Nauczyciela Dyżurnego
° Program Dydaktyczny
° Aktualności
Gim. w Chalinie
Gim. w Dobrzyniu
Oferty pracy
Serwis
Sprawdź stan spraw
Redakcja Biuletynu
Skrzynka Podawcza 2
Instrukcja obsługi
Rejestr zmian
Statystyka odwiedzin
 Gim. w Krojczynie > Regulaminy > Dowożenie Uczniów strona główna 

Dowożenie Uczniów
 
Regulamin dowożenia uczniów w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krojczynie.

§1
1. Organizacją dowożenia uczniów i dzieci do szkoły zajmuje się organ prowadzący szkołę, a w jego imieniu Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół w Dobrzyniu n.Wisłą.
2. W drodze do szkoły uczeń dojeżdżający autobusem szkolnym znajduje się pod opieką wyznaczonej przez organ prowadzący osoby, zwanej dalej “ opiekunką “. Odpowiada ona za bezpieczeństwo uczniów w autobusie szkolnym oraz na odcinku autobus szkolny - budynek szkoły.
3. Propozycję harmonogramu kursów autobusu szkolnego opracowuje na dany rok szkolny dyrektor szkoły. Propozycja harmonogramu zostaje nastepnie przedłożona Dyrektorowi Zespołu Obsługi Szkół w Dobrzyniu n.Wisłą celem jej zatwierdzenia.


§2

1. Uczniowie dojeżdżający zbierają się w dni nauki szkolnej na przystankach według harmonogramu na dany rok szkolny .
2. Autobus szkolny podjeżdża na przystanki w poszczególnych miejscowościach. Do autobusu wsiada się spokojnie, bez popychania.
3. Podczas jazdy zabrania się :
- chodzenia po autobusie,
- hałasowania,
- wyglądania przez okno,
- wyrzucania przez okna jakichkolwiek przedmiotów.
4. W autobusie opiekę nad uczniami sprawuje opiekunka, której uczniowie bezwzględnie słuchają.

§3

1. Uczniowie, którzy przyjechali do szkoły przed rozpoczęciem zajęć ( 7.00 – 7.50 ) oczekują na zajęcia pod opieką nauczyciela świetlicy na holu szkolnym do godziny 7.50. Następnie pozostają na holu gdzie pod opieką nauczycieli dyżurnych oczekują na rozpoczęcie zajęć.
2. Miejscem postoju autobusu szkolnego znajduje się przy furtce od strony południowo - zachodniej przy boisku szkolnym.
4. Na autobus szkolny uczniowie, którzy zakończyli zajęcia oczekują na chodniku - boisko szkolne. Wówczas uczniowie ustawiają się „ gęsiego „ w stronę furtki. Zabrania się biegania, rzucania śniegiem lub odchodzenia w inne miejsca znajdujące się na terenie szkolnym.
5. Uczniowie oczekujący na powietrzu na autobus szkolny odjeżdżający ostatnim kursem w danym dniu oczekują pod opieką nauczyciela dyżurnego.
6. Jeśli bezpośrednio po zakończeniu zajęć uczniowie nie mają wyznaczonej godziny odjazdu autobusem szkolnym oczekują oni w świetlicy szkolnej pod opieką nauczyciela świetlicy szkolnej.
7. Niedopuszczalne jest aby uczeń, który przyjechał do szkoły wybrał się w drogę powrotną samodzielnie.

§4

8. O wszelkich nieprawidłowościach związanych z organizacją dowożenia młodzieży opiekun natychmiast informuje dyrektora szkoły.
9. W przypadku awarii autobusu szkolnego nauczyciel dyżurny sprawuje opiekę na holu nad uczniami dowożonymi.
10. O fakcie awarii autobusu informowani są telefonicznie rodzice.
11. Rodzice uczniów odbierają wówczas uczniów ze szkoły. W przypadku uczniów, których rodzice są nieobecni lub nie posiadają środka transportu, rodzice wyrażają zgodę, aby ich dziecko zostało dowiezione do miejsca przystanku autobusu szkolnego samochodem innego rodzica.
12. Sytuacje nieprawidłowego zachowania uczniów w autobusie szkolnym opiekun zgłasza w możliwie najkrótszym czasie do wychowawców klas. Wychowawca klasy podejmuje działania w celu zmiany zachowania ucznia. W szczególnie trudnych sytuacjach lub w przypadku gdy interwencja wychowawcy nie przynosi pożądanych zmian, o zaistniałej sytuacji informowany jest pedagog szkolny i dyrektor szkoły. Wówczas wspólnie dyrektor szkoły, wychowawca i pedagog szkolny podejmują działania w celu zmiany zachowania ucznia. O każdym nieprawidłowym zachowaniu ucznia w autobusie szkolnym informowani są jego rodzice. Wszystkie dalsze działania szkoły mające na celu zmianę zachowania ucznia podejmowane są we współpracy z rodzicami.
13. Zastrzeżenia wobec zachowania opiekunki uczniowie oraz ich rodzice powinni zgłaszać bezpośrednio lub za pośrednictwem wychowawcy klasy lub pedagoga szkolnego do dyrektora szkoły. Dyrektor szkoły informuje o zaistniałej sytuacji Dyrektora ZOS w Dobrzyniu n.Wisłą, który jest bezpośrednim przełożonym osoby sprawującej opiekę nad uczniami w autobusie szkolnym. Dyrektor ZOS w Dobrzyniu n.Wisłą podejmuje kroki w celu wyjaśnienia zarzutów.
 
Data wprowadzenia informacji 2012-10-16 13:31:34 Informację zaktualizowano 2012-10-16 13:33:35, wprowadzający: Jarosław Nowiński
 
 Regulamin dowożenia uczniów.pdf
Data wprowadzenia informacji 2012-10-16 13:33:22, wprowadzający: Jarosław Nowiński

Zobacz:
 Biblioteka .  Dowożenie Uczniów .  Korzystanie ze stołówki .  Przyznawanie Nagród Dyrektora .  Przyznawanie stypendiów za naukę i osiągnięcia sportowe .  Rada Pedagogiczna .  Samorząd Uczniowski .  Wynagrodzenie pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionymi .  Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych . 
wersja do druku